محصولات لبنی عالی هستن اما تا تاریخ مصرف!!

محصولات لبنی عالی هستن اما تا تاریخ مصرف!!

 

تا حالا براتون پیش اومده که حواستون به تاریخ مصرف چیزی که خریدین نباشه و بعدش دچار مسمویت شده باشین؟

اگه به تاریخ رو ی بسته بندی توجه نکردید و ازش خوردید باید بدونید که اون بسته بندی تا تاریخ انقضای درج شده روی بسته بندی توانایی سالم نگه داشتن محتویاتش از باکتریها رو داره. در مورد شیر و ماست و خامه اهمیت توجه به فاسد شدنش بیشتره چون فساد پذیرتر هست و مصرف بعد از گذشتن تاریخ مصرفش به منزله مسمومست فرد هست. ولی در مورد پنیر اینطور نیست! پنیر بخاطر داشتن نمک فساد پذیری کمتری داره. در ادامه براتون از علائم مسمومیت و لبنیات فاسد میگم

ماست فاسد

   از علائم فساد ماست تلخ شدن و یا کپک زدن ماست هست که کاملا مشخصه ماست قابل مصرف نیست! اما چرا ماست فسادپذیری کمتری نسبت به سایر لبنیات داره؟ بخاطر اینکه ماست از شیر جوشیده تهیه میشه و همین کار میزان باکتری ماست تولید شده رو کم میکنه و مانع از مسمومست ماست میشه.

شیر فاسد

   در فاسد شدن شیر باکتری ها نقش اساسی رو دارن اکثر اونها زمانی که شیر پاستوریزه میشه بوسیله گرما کشته میشن اما باکتری ترمودوریک که معمولا مسئول فاسد شدن شیر هست، بلافاصله بعد از گذشتن تاریخ مصرف شروع به تکثیر میکنن و شیر فاسد میشه و این کار در مراحل اولیه ظاهر شیر رو تغییر نمیده و فقط با جوشاندن شیر میشه از سلامتش مطمئن شد.

خامه فاسد

امکان اکسید شدن چربی خامه در اثر باز شدن بسته‌بندی آن وجود دارد. معمولاً تغییر طعم و بوی خامه به صورت تلخ و ترش شدن از راحت‌ترین روش‌های پی بردن به فساد آن است؛ فسادی که باعث به مخاطره افتادن سلامت مصرف‌کننده می‌شود

علائم مسمومیت با لبنیات

اسهال

  دفع مدفوع بیش از اندازه یک نشانه شایع از مسمومیت مواد غذایی است. طبق گزارش مرکز بهداشت مسمومیت غذایی ناشی از باکتری هست که میتونه از طریق خوردن مواد غذایی نامناسب اتفاق بیفته. باکتری ها با قرار گرفتن در محیط مناسب رشد میکنن و در غذاهای سالم یا ناقص زندگی میکنن مثل ماست. اسهال علامتی رایجه که بدن برای دفع مواد سمی از دستگاه گوارش و جلوگیری از جذب شدن به بدن ارائه میده. توجه کنید اگه دچار اسهال شدید حتما از مایعات زیاد برای جلوگیری از کم آبی بدن استفاده کنید.

استفراغ

   استفراغ میتونه به عنوان یک نتیجه از مصرف مواد غذایی مسموم باشه. استفراغ زیاد ممکنه منجر به ضعف فیزیکی بدن بشه، عدم تعادل الکترولیت و کم آبی بدن میشه. برای اطمینان از سلامتی اگه دچار استفراغ های کمرر شدید بهتره به پزشک مراجعه کنید.

گرفتگی شکم

   گرفتگی شکمی در ناحیه شکمی هم ممکنه از علائم مصرف ماده غذایی مسموم باشه. هنگامی که یک غذای آلوده مصرف میکنید، تا زمانی که علائم بیماری آشکار بشه، چند ساعتی طول میکشه که رابطه ی مستقیمی با میزان باکتری ها و نوع باکتری های خورده شده داره.

تب

 در بعضی موارد شدید مسمومیت با شیر ممکنه شاهد تب هم باشید که نشونه ای از نفوذ شیر مسموم به بدن و بطور کامل خارج نشدن ماده غذایی فاسد از بدن هست.

برچسب ها: خامه شیرینی پزی , خامه شیرینی , خامه , خامه قنادی , کیک خامه


نویسنده: شرکت امید ایرانیان تاریخ: 07:31:28 5-12-1399

ارسال نظر